آزمایش موفقیت آمیز سامانه S300 و بازتاب آن در رسانه های جهان + عکس

آزمایش موفقیت آمیز سامانه S300 و بازتاب آن در رسانه های جهان + عکس


آزمایش عملیاتی سامانه پدافند هوایی S300 تحت عنوان رزمایش دماوند با حضور جمعی از مسئولان لشکری و کشوری در میدان تیر یکی از یگانهای پدافندی کشور انجام شد.


به نقل از روابط عمومی قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیاء(ص)؛ آزمایش عملیاتی سامانه پدافندی S300 با هدف ارزیابی نحوه عملکرد این سامانه با بکار گیری طیف وسیعی از اهداف پرنده و موشکی انجام شد.

بنابراین گزارش ارزیابی توانایی سامانه S300 در درگیری با اهداف دارای سطح مقطع راداری پایین، تهدید‌های بالستیک و بررسی میزان توانمندی تخصصی و عملی افسران جوان قرارگاه پدافندهوایی در بکارگیری این سامانه از اهداف رزمایش دماوند بود.
در رزمایش دماوند آزمایش کامل این سامانه توسط کارکنان ایرانی و با سناریوهای شبیه سازی شده مطابق با تهدید‌های روز دنیا تمرین و مراحل کشف، شناسایی، رهگیری و درگیری توسط سامانه S300 انجام و عملکرد این سامانه در محیط جنگ الکترونیک مورد ارزیابی قرار گرفت و با شلیک موشک از این سامانه اهداف مورد نظر مورد اصابت قرار گرفته و منهدم شدند.
سامانه پدافندی S300 با موفقیت آزمایش شد + تصاویر

آزمایش موفقیت‌آمیز سامانه پدافندی «اس-۳۰۰» در رزمایش دماوند، بازتاب گسترده‌ای در رسانه‌های مهم جهان داشت.


آزمایش موفقیت‌آمیز سامانه پدافندی «اس-۳۰۰» در قرارگاه پدافند هوایی خاتم‌الانبیاء (ص) و در جریان رزمایش «دماوند»، بازتاب گسترده‌ای در رسانه‌های مهم جهان داشت. 

«دویچه وله» آلمان و «راشا تودی» روسیه نوشتند: ایران با موفقیت سامانه پدافند هوایی اس-۳۰۰ ساخت روسیه را آزمایش کرد. 
روزنامه صهیونیستی«هاآرتص» نوشت: ایران سامانه پیشرفته دفاع هواییِ ساخت روسیه را با موفقیت آزمایش کرد. نگارنده مطلب در ادامه نوشت: روسیه سامانه پیشرفته اس-۳۰۰ را سال ۲۰۱۶ میلادی و حدود ۱۰۰ سال پس از امضای قرارداد ۸۰۰ میلیارد دلاری با ایران، به این کشور تحویل داد. این سامانه به‌منظور دفاع از تأسیسات هسته‌ای ایران خریداری شده بود. 
«یورونیوز» نوشت: رسانه‌های دولتی ایران از آزمایش سامانه دفاع هوایی ساخت روسیه خبر می‌دهند. مسکو قرار بود این سامانه را سال ۲۰۱۰ میلادی به ایران تحویل دهد؛ اما در آن زمان، به‌دلیل اعتراض‌های آمریکا و اسرائیل از انجام این اقدام سرباز زد. 
«آیریش ایندیپندنت» به نقل از یکی از خبرگزاری‌های جمهوری اسلامی ایران نوشت: ایران سامانه اس-۳۰۰ را در جریان رزمایش اخیر نظامی به‌نام «دوماوند» (بلندترین کوه این کشور) آزمایش کرد . نگارنده گزارش در ادامه به نقل از این خبرگزاری می‌افزاید در رزمایش دماوند، سامانه اس-۳۰۰ طیف وسیعی از اهداف پرنده از قبیل چندین موشک‌ را مورد اصابت قرار داده و منهدم کرد. 
خبرگزاری روسی «تاس»، پایگاه خبری صهیونیستی «تایمز آو اسرائیل»، پایگاه اینترنتی شبکه خبری «العربیه»، «شین هوآ»، خبرگزاری رسمی چین،«فاکس نیوز» آمریکا و خبرگزاری رسمی کویت نیز خبر آزمایش موفقیت‌آمیز سامانه اس-۳۰۰۰ را پوشش دادند.  
خبرگزاری روسی «اسپوتنیک» نوشت: ایران امروز سامانه اس-۳۰۰ را که از روسیه خریداری کرده است، با موفقیت آزمایش و با استفاده از این سامانه موشک‌های فرضی بالستیک دشمن را منهدم کرد. 
پایگاه خبری «اینترنشنال بیزنس تایمز» (آی‌بی‌تایمز) در تیتری جهت‌دار نوشت: آیا ایران برای جنگ آماده می‌شود؟ تهران در جریان رزمایش (اخیر)، سامانه موشکی اس-۳۰۰۰ روسیه را با موفقیت آزمایش کرد.      
به نقل از روابط عمومی قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیاء(ص)، آزمایش عملیاتی سامانه پدافندی اس-۳۰۰امروز در جریان رزمایش دماوند و با هدف ارزیابی نحوه عملکرد این سامانه با بکار گیری طیف وسیعی از اهداف پرنده و موشکی انجام شد.
بنابراین گزارش ارزیابی توانایی سامانه اس-۳۰۰ در درگیری با اهداف دارای سطح مقطع راداری پایین، تهدید‌های بالستیک و بررسی میزان توانمندی تخصصی و عملی افسران جوان قرارگاه پدافندهوایی در بکارگیری این سامانه از اهداف رزمایش دماوند بود.

منبع نوشته :yjc-chichicity.ir

مطالب مرتبط:

اولین مولتی نیوز ایران اخبار روز ،زیبای، تکنولوژی،دانلود اهنگ،فیلم،سرگرمی،ورزشی