آموزش گام به گام موفقیت مالی از رابرت کیوساکی

آموزش گام به گام موفقیت مالی از رابرت کیوساکی

فصل اول – تغییر فکر، تغییر زندگی

همه مان قدرت انتخاب داریم. من پولدار شدن را انتخاب کردم، و من هر روز این انتخاب را تکرار می‌کنم.

شما بدین خاطر این برنامه آموزش عملی را یاد می‌گیرید چون می‌خواهید زندگی‌تان را تغییر دهید. اما قبل از تغییر زندگی، لازم است ابتدا فکرتان را عوض کنید. افکار و عقاید‌تان عمیقاً در وجود شما ریشه دوانده است، آنقدر عمیق که شاید حتی ندانید چقدر نگرانی‌های مالی در شما بوجود آورده است. خودآگاهی، برای رسیدن به استقلال مالی، بسیار مهم است. در این فصل، شما فهرستی از نگرشها و رفتارهای خود تهیه می‌کنید و یاد می‌گیرید که کدامیک به شما کمک می‌کند و کدامیک مانع پیشرفت شما می‌شود. و تحت آموزشهای قرار گرفته در اینجا، با ایده‌های جدیدی آشنا می‌شوید که قدرتمندانه شما را به سمت استقلال مالی به پیش می‌برند. انتخاب با شماست که آیا می‌خواهید در این مسیر سفر کنید یا خیر.

به چه چیزی فکر می‌کنید؟

نکته‌ای از پدر پولدار
پول صرفاً یک ایده است.

وقتیکه در آینه نگاه می‌کنید، چه حرفهایی با خودتان زمزمه می‌کنید؟ آیا با حرفهایی مثل “من خیلی چاقم” و “دارم پیر میشم”، خود را سرزنش می‌کنید یا تمام قد می‌ایستید و می‌گویید “من عالی هستم!”. یک آینه، نسبت به چیزی که چشم‌تان می‌بیند، چیزهای بیشتری انعکاس می‌دهد. یک آینه افکار و عقاید درونی- روح‌تان- را منعکس می‌کند. به انعکاسهایی که از روح‌تان برمی‌آید گوش دهید. آیا منفی هستند؟ اگر اجازه دهید این افکار شما را در تسخیر خود داشته باشند، هیچگاه در مسیر ثروتمندی قرا نمی‌گیرید.

نکته‌ای از پدر پولدار
هیچ چیز قدرتمندتراز این نیست که زمان برای اجرای ایده جدیدی فرا برسد، و هیچ چیز بدتر از این نیست که تو همچنان با ایده‌های قدیمی فکر کنی.

زمزمه‌های منفی‌بافی

این اصطلاح به عادتهای افرادی گفته می‌شود که افکار منفی در ذهن‌شان دارند و با خودشان همواره زمزمه می‌کنند. کسانی که همه جور بهانه می‌آورند که ثروت را انتخاب نکنند، بهانه‌هایی که بیشتر ناشی از افکار درونی‌شان است تا سختیهای رسیدن به ثروت. آیا شما هم زمزمه‌های منفی‌بافی دارید؟ به این بهانه‌ها نگاهی بیاندازید، و ببینید آیا برای شما آشناست:

“سرمایه‌گذاری؟ میخای همه پولم رو از دست بدم، منظورت اینه؟”

“من پولی برای سرمایه‌گذاری ندارم.”

“قبلاً اینکار رو کردم، هیچوقت جواب نمیده.”

“من احتیاج ندارم یاد بگیرم چطوری صورتهای مالی رو بخونم. همینطوری می‌تونم پیش ببرم.”

“من اونقدر باهوش نیستم.”

“شوهرم هیچوقت دنبالش نمیره.”

“زنم هیچوقت این چیزا رو درک نمی‌کنه.”

“دوستام بهم چی میگن؟”

“جوونم. هنوز وقت زیاد دارم.”

“برام دیگه دیر شده.”

“تو نمی‌تونی اینکار رو بکنی.”

در ادامه همراه ما باشید …

مطالب مرتبط:

اولین مولتی نیوز ایران اخبار روز ،زیبای، تکنولوژی،دانلود اهنگ،فیلم،سرگرمی،ورزشی