Header
Header
Header
اخرین وضعیت جوی و اطلاعیه تعطیلی مدارس استان در روز یکشنبه یکم اسفند

اخرین وضعیت جوی و اطلاعیه تعطیلی مدارس استان در روز یکشنبه یکم اسفند

بارش برف و باران که از صبح امروز در مشهد آغاز شده است هم‌اکنون شدیدتر شده است.

بنابر پیش‌بینی اداره‌کل هواشناسی استان خراسان رضوی، فردا در بیشتر نقاط استان، بارش برف و باران پیش‌بینی‌ شده است و از صبح دوشنبه احتمال بارش برف به‌ویژه در نواحی شمالی استان و مشهد وجود دارد اما به تدریج کاهش ابر پدیده‌ غالب است.

حداقل دمای هوای مشهد امروز و فردا، چهار درجه زیر صفر و حداکثر دمای این شهر را در این مدت پنج درجه بالای صفر پیش‌بینی شده است.

بنابر اطلاعیه مرکز مدیریت راه‌های خراسان رضوی، هم‌اکنون در محورهای مشهد – قوچان به سوی چکنه و گردنه عبدالله گیو، قوچان – باجگیران و درگز، سبزوار – اسفراین و محور کلات بارش برف جریان دارد.

تمام رانندگانى که قصد عبور از محورهای مختلف استان را دارند، قبل از حرکت از طریق شماره ارتباطی ۱۴۱ و یا تلفن ۳۴۱۱۰۰۰-۰۵۱۱ از آخرین وضعیت مسیر تردد خود اطلاع یابند، ضمن اینکه بنا بر اعلام این مرکز نیروهای راهداری در تمام محورهای استان به صورت فعال و برای تامین امنیت تردد مسافران حضور دارند.
بارش برف تردد در محورهای اصلی خراسان رضوی را کند کرد
بنابر اعلام مرکز مدیریت راه‌های خراسان رضوی؛ با توجه به بارش برف در محورهای منتهی به مشهد، چناران، درگز، قوچان،کلات، نیشابور، جوین، جغتای و بخش احمد آباد تردد در این مسیرها به کندی صورت می‌گیرد.
به گزارش روابط عمومی اداره‌کل راه و ترابری خراسان رضوی، مرکز مدیریت راه‌های استان اعلام کرد: با توجه بارش برف در محورهای منتهی به مشهد، چناران، درگز، قوچان،کلات، نیشابور، جوین، جغتای و بخش احمدآباد و همچنین محورهای سبزوار_اسفراین و سبزوار- شاهرود و گردنه‌های تیوان و کبکان درگز لازم است خودروهای عبوری از این محورها با رعایت تمام قوانین رانندگی و سرعت مطمئنه در مسیر خود تردد کنند.

همچنین براساس این اطلاعیه با توجه به وزش باد در محورهای منتهی به بردسکن و رشتخوار رانندگان به هنگام عبور از این مسیرها تمام نکات ایمنی را رعایت کنند.

وضعیت سایر مسیرهای استان عادی است و تردد در آنها به صورت روان جریان دارد.

مرکز اطلاعات راه‌های خراسان رضوی از تمام رانندگانى که قصد عبور از محورهای مختلف استان را دارند، درخواست کرد: قبل از حرکت از طریق شماره ارتباطی ۱۴۱ و یا تلفن ۳۴۱۱۰۰۰-۰۵۱۱ از آخرین وضعیت مسیر تردد خود اطلاع یابند، ضمن این که بنا بر اعلام این مرکز نیروهای راهداری در تمام محورهای استان به صورت فعال و برای تامین امنیت تردد مسافران حضور دارند.

برای مشاهده لحظه ای وضعیت جوی استان میتوانید اینجا کلیک کنید

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی سازمان اموزش و پرورش استان خراسان رضوی ، با توجه به ادامه بارش ها و لغزندگی سطح معابر و برودت هوا اخرین وضعیت تعطیلی مدارس استان در روزیکشنبه ۱ اسفند به شرح زیر است:

در شهرستان ها و مناطق گلبهار ، میان جلگه ، احمد اباد ، کدکن ، کلات ، طرقبه و شاندیز ، رضویه ، زبر خان ، چناران ، صالح آباد و فریمان تمامی مقاطع در نوبت صبح تعطیل میباشد.

مدارس مناطق هفت گانه مشهد و تبادکان و شهرستان ها و مناطق تربت جام ، باخرز ، تایباد و جلگه رخ در مقطع ابتدایی و متوسطه دوره اول تعطیل است و مقطع متوسطه دوره دوم در مشهد و بخش شهری منطقه تبادکان با یک ساعت تاخیر برگزار میشود.
مدارس متوسطه دوره دوم در بخش روستایی منطقه تبادکان تعطیل است.

همچنین مدارس ابتدایی در شهرستان خواف در نوبت صبح تعطیل است و تنها در بخش سلامی ، دهستان بستان و براباد خواف تمامی مقاطع تحصیلی تعطیل میباشد.

ضمنن تمام مدارس استثنایی در تمامی مقاطع در مناطق فوق تعطیل میباشد.

 

 

مطالب مرتبط:

اولین مولتی نیوز ایران اخبار روز ،زیبای، تکنولوژی،دانلود اهنگ،فیلم،سرگرمی،ورزشی