Header
Header
Header

استفاده از فنگ شویی در چیدمان منزل

فنگ‌شویی یک هنر باستانی چینی است که از ۳۰۰۰ سال پیش تاکنون توسعه پیدا کرده است. این هنر به شما می‌گوید چگونه می‌توانید بر اساس علم، میزان انرژی هر محیطی مانند خانه، محل کار و حتی باغچه منزل را در حد متعادل نگهدارید. فنگ‌شویی به شما کمک می‌کند تا در زندگی خود اقبال خوب داشته باشید، این خوشبختی به شکل‌های مختلفی خودش را در زندگی شما نشان می‌دهد از سلامتی گرفته تا پیشرفت شغلی و بهبود زندگی عاشقانه. ما در این مقاله می‌خواهیم شما را با روش‌های استفاده از فنگ‌شویی در چیدمان وسایل منزل آشنا کنیم پس در ادامه با چی چی سیتی همراه باشید.

۱- از چشمه‌ی فشنگ شویی استفاده کنید

چشمه فنگ شویی

آب نماد ثروت است. با توجه به اصول فنگ‌شویی بهترین مکان برای استفاده از آبنمای تزیینی در چیدمان منزل، نزدیک درب ورودی است و می‌توانید آن را داخل یا خارج خانه قرار دهید. نکته‌ی مهم این است که جریان آب باید به سمت مرکز خانه شما باشد. این به این معناست که شانس و اقبال می‌تواند وارد زندگی شما شود. به یاد داشته باشید که شیر‌های آب در حال چکه، نماد هدر رفتن پول هستند. اگر می‌خواهید حساب‌های بانکیتان همیشه پر باشند، شیرهای آب را تعمیر کنید و تمام آب‌های راکد را از منزل خود دور کنید. همچنین در برخی دیگر از منابع گفته شده است که بهتر است از نقاشی‌هایی که تصویر آب یا دریا دارند در دکوراسیون منزل استفاده نشود. آینه‌هایی که در ارتفاع بالا نصب می‌شوند نیز دارای همین خاصیت هستند، اگر قصد استفاده از آینه را دارید آن را در ارتفاع بالاتر از بینی خود قرار ندهید.

۲- بالای کابینت گیاه بگذارید

گیاه

اگر روی کابینت‌های آشپزخانه فضای خالی وجود دارد می‌توانید روی آن چند گلدان قرار دهید. کابینت‌ها محل تجمع گرد و خاک هستند و همین موضوع باعث جذب انرژی منفی به آشپزخانه می‌شود بنابراین اگر روی کابینت‌ها فضای کافی وجود دارد می‌توانید آن را با گل‌ و گیاه‌های آپارتمانی تزئین کنید. اگر تمایلی به استفاده از گل در آشپزخانه ندارید، می‌توانید از دیگر وسایل تزیینی که برای شما انرژی مثبت به همراه دارند استفاده کنید.

۳- تخت خود را در محل مناسب قرار دهید

تخت خواب

«موقعیت فرماندهی» یکی از اصطلاحات رایج در چیدمان وسایل به روش فنگ‌شویی است و به معنای آن است که مبلمان‌های منزل مانند تختخواب باید در بهترین موقعیت اتاق قرار بگیرند، زیرا شما زمان زیادی از عمر خود را صرف خوابیدن می‌کنید. برای این منظور باید تخت خود را به گونه‌ای قرار دهید که هم‌راستای درب اتاق نباشد اما بتوانید زمانی که روی تخت دراز کشیده‌اید درب اتاق را ببینید. اگر اتاق شما به گونه‌ای است که نمی‌توانید تخت خود را در این موقعیت قرار دهید، پیشنهاد ما به شما استفاده از آینه است. فقط کافی‌است آینه‌ را به گونه‌ای قرار دهید که بتوانید از روی تخت، درب ورودی اتاق را مشاهده کنید.

۴- تلویزیون اتاق خواب را پوشش دهید

تلویزیون

بسیاری از ما در داخل اتاق خواب خود تلویزیون داریم تا اگر دچار بی‌خوابی شدیم بتوانیم سر خودمان را گرم کنیم. پیشنهاد ما به شما این است که تلویزیون خود را در صورت عدم استفاده بپوشانید، زیرا انرژی ساطع شده از آن‌، می‌تواند آرامش خواب شما را برهم بزند. برای این منظور می‌توانید از یک تکه شال یا پارچه‌ی زیبا برای پوشش تلویزیون خود استفاده کنید.

۵- قانون دوتایی را رعایت کنید

مبل

طبق اصل فنگ‌شویی اگر می‌خواهید در یک رابطه‌ی جدید قرار بگیرید یا می‌خواهید عشق را وارد زندگی خود کنید باید از چیدمان تکی وسایل منزلتان خودداری کنید. به عنوان مثال اگر یک صندلی گوشه‌ی اتاق خود گذاشته‌اید برای بالا بردن انرژی مشارکت، یک صندلی دیگر نیز باید در کنار آن قرار دهید، یا از تزیین اتاق با نقاشی‌ها و عکس‌های تک‌نفره پرهیز کنید و تا می‌توانید از وسائلی که به شکل زوج هستند در چیدمان منزل استفاده کنید.  

۶- از میز غذاخوری دایره‌ای شکل استفاده کنید

میز غذاخوری

بعد از اتاق خواب اصلی، اتاق ناهارخوری مهم‌ترین فضای خانه است. بنابراین برای افزایش عشق میان اعضای خانواده باید میزتان را به شکل گرد انتخاب کنید تا همه‌ی اعضای خانواده هنگامی‌که دور هم جمع می‌شوند، بتوانند چهره‌ی همدیگر را ببینند. به یاد داشته باشید که به تعداد اعضای خانواده باید صندلی دور میز قرار دهید حتی اگر بعضی از اعضا نتوانند تمام وعده‌های غذایی را کنار خانواده صرف کنند.

۷- از دکوراسیون قرمز، بنفش و سبز استفاده کنید

دکوراسیون قرمز

رنگ‌ها تاثیر زیادی روی روحیات انسان دارند. رنگ قرمز نشان دهنده‌ی قدرت است و رنگ بنفش و سبز نیز جذب کننده‌ی رفاه و آسایش هستند؛ اما اگر واقعا از رنگ سبز خوشتان نمی‌آید این قانون در مورد شما صدق نمی‌کند. اگر از طرفداران رنگ بنفش هستید می‌توانید قسمتی از دیوار اتاق منزلتان را بنفش کنید و یا مبلمان بنفش بخرید. استفاده از رنگ‌های خاص برای دکوراسیون منزل فقط به زیبایی محدود نمی‌شوند بلکه اگر از رنگ‌های مناسب استفاده کنید می‌توانید قدرت تمرکز و انرژی مثبت خانه را افزایش دهید. 

۸- قاب عکس‌ها را در محل مناسب قرار دهید

قاب عکس

بهترین مکان برای قرار دادن عکس‌های خانوادگی داخل آشپزخانه، راهرو یا دیگر مکان‌های پر رفت و آمد منزل است و از قرار دادن آن‌ها داخل اتاق خواب خودداری کنید؛ زیرا عکس‌های دوستانه و خانوادگی شما را به یاد تعهدات زندگی می‌اندازند و اجازه نمی‌دهند که به راحتی استراحت کنید. اگر می‌خواهید اتاق خواب خود را با قاب عکس تزیین کنید، از عکس‌های دو نفره‌ی خود و همسرتان استفاده کنید. 

۹- نور و کیفیت هوا را فراموش نکنید

نور مناسب

ایجاد جریان هوای تازه در منزل و داشتن نور مناسب، دو عنصر ضروری برای داشتن یک دکوراسیون مبتنی بر فنگ‌شویی خوب هستند؛ زیرا انرژی مثبت محیط را افزایش می‌دهند. 

۱۰- خانه‌ی خود را تمیز نگهدارید

خانه تمیز

شاید این موضوع را تا به حال چندین بار شنیده باشید اما اهمیت آن به قدری زیاد است که تبدیل به یکی از مهم‌ترین اصول فنگ‌شویی شده است؛ زیرا گرد و خاک، انرژی مثبت محیط را از بین می‌برد و انرژی منفی را داخل فضا پخش می‌کند.

مطالب مرتبط:

اولین مولتی نیوز ایران اخبار روز ،زیبای، تکنولوژی،دانلود اهنگ،فیلم،سرگرمی،ورزشی