برترین مقاصد گردشگری جهان از نگاه سازمان ملل

سازمان جهانی گردشگری ملل متحد در گزارش سال ۲۰۱۸ برترین مقاصد گردشگری جهان در سال گذشته میلادی را معرفی کرد.

 به نقل از پایگاه اینترنتی شبکه سی ان ان، سازمان جهانی گردشگری ملل متحد در گزارش سال ۲۰۱۸ خود علاوه بر بررسی رشد گردشگری در نقاط مختلف جهان، برترین مقاصد گردشگری در سال گذشته میلادی را نیز معرفی کرد.

بر اساس این گزارش، گردشگری در سال ۲۰۱۷، نزدیک به ۷ درصد رشد داشته است و بیش از یک میلیارد و ۳۲۰ میلیون گردشگر از کشورهای مختلف جهان بازدید کرده اند. عواملی همچون امنیت، رشد اقتصادی و حمل و نقل نیز در افزایش میزان بازدید گردشگران از کشورهای مختلف تاثیر داشته است.

اما کدام کشورها در سال ۲۰۱۷ بیش از بقیه موفق به جذب گردشگر شده اند.

بنابر گزارش سازمان جهانی گردشگری ملل متحد، فرانسه با ۸۶ میلیون و ۹۰۰ هزار گردشگر نخستین مقصد گردشگری محبوب در سال گذشته میلادی بوده است.

برترین مقاصد گردشگری جهان از نگاه سازمان جهانی گردشگری+تصاویر

پاریس

در سال گذشته میلادی، ۸۱ میلیون و ۸۰۰ هزار گردشگر به اسپانیا سفر کرده اند که این کشور را در رتبه دوم محبوبت‌ترین مقاصد گردشگریقرار داده است.

آمریکا نیز با جذب ۷۵ میلیون و ۹۰۰ هزار گردشگر، در رتبه سوم فهرست محبوب ترین مقاصد گردشگری جهان در سال ۲۰۱۷ قرار گرفت.

کشورهای چین با ۶۰ میلیون و ۷۰۰ هزار گردشگر و ایتالیا با ۵۸ میلیون و ۳۰۰ هزار گردشگر به ترتیب در رتبه های چهارم و پنجم جدول هستند.

برترین مقاصد گردشگری جهان از نگاه سازمان جهانی گردشگری+تصاویر

چین

مکزیک با ۳۹ میلیون و ۳۰۰ هزار گردشگر، انگلیس با ۳۷ میلیون و ۷۰۰ هزار گردشگر، ترکیه با با ۳۷ میلیون و ۶۰۰ هزار گردشگر، آلمان با ۳۷ میلیون و ۵۰۰ هزار گردشگر و تایلند با ۳۵ میلیون و ۴۰۰ هزار گردشگر  نیز به ترتیب در رتبه های  ششم تا دهم فهرست محبوب ترین مقاصد گردشگری  جهان در سال ۲۰۱۷ قرار دارند.

برترین مقاصد گردشگری جهان از نگاه سازمان جهانی گردشگری+تصاویر

ماکائو

بر اساس این گزارش، آمریکا با ۲۱۰ میلیارد و ۷۰۰ میلیون دلار، بیشترین دریافت نقدی را از سفر گردشگران داشته است. اسپانیا، فرانسه، تایلند، انگلیس، ایتالیا، استرالیا، آلمان، ماکائو و ژاپن به ترتیب در رتبه های دوم تا دهم قرار دارند.

برترین مقاصد گردشگری جهان از نگاه سازمان جهانی گردشگری+تصاویر

تایلند

همچنین چینی ها با ۲۵۷ میلیارد و ۷۰۰ میلیون دلار بیشترین هزینه را برای سفر اختصاص داده اند.

سازمان جهانی گردشگری همچنین در این گزارش مقاصد گردشگری که سریعترین رشد را در سال ۲۰۱۷ داشته اند معرفی کرد.

بر این اساس، مصر با ۵۵٫۱ درصد در رتبه نخست قرار دارد. توگو با ۴۶٫۷ درصد، سن ماریو با ۳۱٫۱ درصد، ویتنام با ۲۹٫۱ درصد، گرجستان با ۲۷٫۹ درصد، فلسطین با ۲۵٫۷ درصد، نیووی [نزدیک نیوزیلند] با ۲۵٫۴ درصد؛ نپال با ۲۴٫۹ درصد؛ سرزمین های اشغالی با ۲۴٫۶ درصد و جزایر ماریانا با ۲۴٫۳ درصد به ترتیب در رتبه های بعدی قرار دارند.

مطالب مرتبط:

اولین مولتی نیوز ایران اخبار روز ،زیبای، تکنولوژی،دانلود اهنگ،فیلم،سرگرمی،ورزشی