Header
Header
Header
به‌جای ماهی‌قرمز در هفت‌سین خود چه بگذاریم؟

به‌جای ماهی‌قرمز در هفت‌سین خود چه بگذاریم؟

نوروز نزدیک است و یکی از دغدغه‌های خانم‌های ایرانی چیدن یک سفره هفت‌سین و زیبا و خاص است که چشم‌نواز باشد. اما در چند سال گذشته شاهد هشدار‌هایی مبنی برنخریدن ماهی قرمز یا ماهی‌گلی برای سفره هفت‌سین بودیم. ماهی‌هایی که تماس پوست با آنها می تواند باعث اگزما یاحساسیت‌های پوستی شود و گفته می‌شود رهاسازی آنها در طبیعت به نفع محیط زیست نیست. از طرفی خود این موجودات کوچک هم معمولا مهمان چندروزه هستند و خیلی زود از بین می‌روند.

اما چه چیزی می‌تواند جایگزین این موجودات زیبا و خواستنی بر سفر سفره هفت‌سین امسالمان باشد؟

با چی چی سیتی همراه باشید تا ایده‌های جالب برای سفره هفت‌سین بدون ماهی‌قرمز را باشما در‌میان بگذاریم.

 چند گل سرخ کوچک در تنگ ماهی

مثل هرسال تنگ خودرا آب کرده و روبان قرمزرنگی دور آن بپیچید و پاپیون بزنید. تا اینجا نصف راه را رفته‌اید. حال به جای ماهی‌قرمز، در تنگ خود چند غنچه‌ گل سرخ یا گل‌هایی با رنگ‌های قرمز و نارنجی قراردهید.

ماهی رنگی سفالی

 ماهی هفت سین

اگر می‌خواهید حتما درسفره هفت‌سین خود نمادی از ماهی‌قرمز داشته باشید، می‌توانید از ماهی‌های سفالی قرمز به‌صورت نمادین استفاده کنید.

 

ویترای یا نقاشی روی تنگ

تنگ ماهی

تنگ پرآب و روبان‌زده خود را باکشیدن نقش ماهی روی آن خوش‌آب و رنگ کرده و حس داشتن ماهی‌ قرمز را به سفره هفت‌سین خود بیاورید. می‌توانید این کار رابا استفاده از ماژیک‌های رنگی و گواش انجام دهید اما اگر ویترای باشد چه بهتر!

 

آکواریوم

آکواریوم

اگر در خانه خود آکواریوم دارید، ساده‌ترین راه این است که سفره هفت‌سین خود رانزدیک آن بیاندازید و از ماهی‌های آکواریوم خود به عنوان ماهی عید استفاده کنید.

 

سیب سرخ در آب

اگر اصراری به داشتن ماهی‌قرمز در سفره هفت‌سین خود ندارید می‌توانید از رسم قدیمی ایرانیان یعنی انداختن سیب سرخ تازه در آب استفاده کنید. اگر از کاسه‌های سفالی طرح سنتی برای این‌کار استفاده کنید سفره شما چشم‌نواز تر خواهد شد.

 

نقاشی سه بعدی ماهی قرمز

 

امسال ایده‌های جالبی در قالب جایگزینی نماد ماهی‌ قرمز به‌جای اصل آن ارائه شده‌است، مانند طراحی سه بعدی که گالری ماهی قرمز این آثار راباحمایت از طرح *نخریدن ماهی قرمز * به مناسبت فرارسیدن سال نو تهیه کرده‌ است.

نمونه‌های فوق باماده‌ای جامد، شفاف وسخت پوشیده‌ شده است که روی آن قابلیت گردگیری و تمیز کردن را نیز دارد و همچنین بخشی از فروش آن‌ها صرف کمک به کودکان سرطانی خواهد شد.

اگر می‌خواهید از نمونه کارهای این گالری دیدن کنید به کانال تلگرام ماهی قرمز سر بزنید.

اگر دوست داشته باشید می‌توانید سری هم به مطلب «با سریال های نوروزی تلویزیون آشنا شویم» بزنید.

مطالب مرتبط:

اولین مولتی نیوز ایران اخبار روز ،زیبای، تکنولوژی،دانلود اهنگ،فیلم،سرگرمی،ورزشی