Header
Header
Header

ترفند های ارایش چشم های ریز

آرایش چشم ریز هم مثل آرایش چشم‌های درشت و یا فرم‌های دیگر روش ها و به قول معروف قلق هایی دارد که با دانستن آن‌ها می‌توانید آرایش بهتر و زیباتری برای چشمانتان داشته باشید. آرایش چشم ریز با توجه به فرم و اندازه ی چشم بایستی با رنگ سایه و نوع ریمل خاص انجام شود تا با ایجاد تضادهایی در اطراف چشم با آرایش چشم را درشت کنیم و آرایش چشمی جذاب داشته باشیم. در ادامه با ما همراه باشید.

در بیشتر مواقع، دخترانی که چشم‌های ریزی دارند، نمی‌دانند که چگونه چشم خود را آرایش کنند. آرایش چشم برای چشم‌های ریز، کاملاً متفاوت از دیگر آرایش‌های چشم است و به تکنیک‌های خاصی احتیاج دارد. اگر چشم‌های شما ریز است و یا پف دارد حتماً لکه‌ی ریملی را که روی پلک بالایی می‌افتد تجربه کرده‌اید. واقعاً اعصاب خوردکن است که بعد از مدتی ببینید جای خط چشم روی پلک بالایی چشمتان مانده است. شاید تابه‌حال حسرت خط چشم‌گربه‌ای که چشمان گرد خواهرتان را بسیار زیبا می‌کند، خورده‌اید و نتوانسته‌اید آن را به‌خوبی روی پلک‌های پف‌دارتان اجرا کنید.

نگران نباشید و قبل از این‌که خط چشمتان را دور بیندازید به ما گوش بدهید؛ ما برای شما سه‌ راه حل خوب و کار‌آمد پیدا کرده‌ایم. «گرگوری آرلت»، مدیر قسمت آرایشی و بهداشتی شرکت «مک»، قسمتی از وقتش را به ما اختصاص داد و ما از او درباره‌ی ترفند‌های آرایش چشم برای افراد چشم‌بادامی سؤال پرسیدیم. اگر چشمان پف‌دار یا ریز دارید، همراه ما باشید تا جواب‌های مفید او را با شما در میان بگذاریم.

ترفند اول: از مداد‌های چشم با رنگ روشن استفاده کنید

 

#چشم_ریز

لازم نیست که تمام مداد چشم‌هایتان رنگ‌های تیره داشته باشند. یک مداد رنگ بژ و یا رنگ پوست، کمک می‌کند که چشم‌هایتان بزرگ‌تر و پهن‌تر به نظر برسند. آرلت می‌گوید: «استفاده از یک مداد چشم رنگ پوست و یا سفید در لبه‌ی داخلی پلک پایین، باعث می‌شود چشمانتان درشت‌تر به نظر برسند. من به شما مداد چشم کروماگرافیک برند مک (به قیمت ۱۴ پوند) را معرفی می‌کنم.» شما می‌توانید از مداد مخصوص داخل چشم برند تارتز (به قیمت ۱۵ پوند) و یا خط چشم برند استیلا کژال (به قیمت ۱۲ پوند) هم استفاده کنید.

ترفند دوم: چشمان خود را کمی سیاه کنید

آرایش چشم

لازم نیست که خط چشمتان خیلی دقیق و صاف در بیاید. طبق گفته‌ی آرلت، کمی سایه‌ی سیاه در اطراف چشمتان، شما را جذاب‌تر می‌کند مخصوصاً اگر چشمان کوچکی داشته باشید. او می‌گوید: «اگر یک خط مشکی محو را در امتداد ریشه‌ی مژه‌هایتان (چه مژه‌های بالا و چه مژه‌های پایین) بکشید و انتهای آن را مقداری کلفت‌تر کنید، چشم‌های شما درشت‌تر و زیباتر به نظر خواهند رسید.» برای این کار ما به شما مداد چشم مشکی برند شارلوت تیلبری (به قیمت ۱۹ پوند) را معرفی می‌کنیم.

ترفند سوم: خط چشم محو

آرایش چشم

آرلت می‌گوید: «من برای چشمان ریز، خط چشم‌های محو و یا استفاده از سایه به‌عنوان خط چشم را ترجیح می‌دهم. خط چشم‌های مایع، بیش از حد ناگهانی و صاف و دقیق کشیده می‌شوند و این ممکن است چشم شما را ریز‌تر از آنچه هست نشان دهد.» برای یک خط چشم نرم‌تر و محو، ما به شما استفاده از سایه‌ی چشم را پیشنهاد می‌دهیم. سایه را کمی مرطوب کنید و با استفاده از یک قلم‌موی چشم زاویه‌دار، مقداری از آن را به پشت پلک خود بکشید.

طبق گفته‌ی کارشناس ما، پنج خط چشمی که در بالا معرفی شدند، تنها چیزی است که برای درشت‌تر نشان دادن چشمانتان به آن‌ها احتیاج خواهید داشت.

 

مطالب مرتبط:

اولین مولتی نیوز ایران اخبار روز ،زیبای، تکنولوژی،دانلود اهنگ،فیلم،سرگرمی،ورزشی