تیراندازی نوجوان ۱۹ ساله در یکی از مدارس آمریکا/ ۱۷ کشته و ۵۰ زخمی تا این لحظه

یک نوجوان ۱۹ ساله با شلیک به هم‌مدرسه‌ای‌های سابق خود در فلوریدا یکی از مرگبارترین حوادث تیراندازی را در تاریخ معاصر آمریکا رقم زد.
به گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان، در تیراندازی یک نوجوان ۱۹ ساله در دبیرستانی در شهر پارکلند ایالت فلوریدای آمریکا دستکم ۱۷ دانش‌آموز جان خود را از دست دادند.

تیر اندازی در امریکا مدرسه نوجوان ۱۹ ساله-خبر روز

رسانه‌های آمریکایی همچنین از مجروح شدن حدود ۵۰ نفر در این حادثه خبر می‌دهند.

با وجود آنکه پلیس هنوز آمار دقیق قربانیان حادثه تیراندازی در دبیرستان پارکلند ایالت فلوریدا را اعلام نکرده اما رسانه‌های آمریکایی تعداد کشته‌شدگان را دستکم ۱۷ نفر و برخی نیز ۲۰ نفر اعلام کرده‌اند.

عامل ۱۹ ساله این تیراندازی که خود سابقا دانش‌آموز همین دبیرستان بوده، هم‌اکنون بازداشت شده و پلیس هویت او را «نیکلاس کروز» اعلام کرده است.

شش
لحظه بازداشت عامل تیراندازی مرگبار در دبیرستان پارکلند فلوریدا

در حالیکه تنها ۴۵ روز از سال جدیدی میلادی می‌گذرد، این هجدهمین باری است که در سال ۲۰۱۸ در یک مدرسه در آمریکا تیراندازی می‌شود.

رسانه‌ها از این حادثه به عنوان یکی از ده حادثه مرگبار تیراندازی در تاریخ معاصر آمریکا یاد کرده‌اند.

ترامپ، همسرش و بسیاری از اعضای کنگره آمریکا به این حادثه واکنش نشان داده‌اند.

گریه تحلیلگر شبکه سی‌ان‌ان هنگام صحبت درباره حادثه مرگبار تیراندازی شب گذشته در دبیرستان فلوریدا

تیراندازی در دبیرستان شهر پارکلند حدود ساعت ۳:۱۲ دقیقه بعد از ظهر به وقت محلی رخ داده است. حدود ۲۰ نفر از زخمی‌ها از محل وقوع حادثه به مراکز درمانی انتقال یافته‌اند.

نیکولاس کروز، مهاجم این حادثه، چندی پیش به علت مشکل انضباطی از مدرسه اخراج شده بود. پلیس تاکنون مقامات مرگ ۱۷ نفر را در این حادثه تائید کرده است.

تصویر پروفایل یکی از دو حساب اینستاگرام عامل تیراندازی مرگبار شب گذشته در فلوریدا با کلاه معروف ترامپ

۲ تن از قربانیان در خارج از ساختمان مدرسه، ۱۲ تن در داخل ساختمان ، ۱ نفر در خیابان و ۲ نفر هم در بیمارستان جان باخته‌اند. در این حادثه دستکم ۵۰ تن زخمی شده‌اند.

مقامات بیمارستانی حال برخی از زخمی‌های این حادثه را وخیم اعلام کرده اند و همین دلیل احتمال افزایش تعداد قربانیان وجود دارد.

حادثه تیراندازی مرگبار در دبیرستان استونمن داگلاس شهر پارکلند ایالت فلوریدای جنوبی به لحاظ تعداد قربانیان یکی از ده حادثه مرگبار تیراندازی در تاریخ مدرن آمریکاست.

منبع نوشته :APF-chichicity news

مطالب مرتبط:

اولین مولتی نیوز ایران اخبار روز ،زیبای، تکنولوژی،دانلود اهنگ،فیلم،سرگرمی،ورزشی