جدال یوزهای ایرانی با گرگ های سفید برای صدرنشینی


تیم ملی فوتبال کشورمان در هفته سوم رقابتهای مقدماتی جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه مهمان تیم ملی ازبکستان است.


chichicity.irشاگردان کی روش فردا ساعت ۱۶:۳۰ در تاشکند به مصاف تیم صدرنشین ازبکستان می رود.

تیم ملی فوتبال کشورمان با ۴ امتیاز و تفاضل گل بهتر نسبت به کره جنوبی در جایگاه دوم قرار دارد. اگر شاگردان کی روش بتوانند سه امتیاز مقابل ازبکستان را کسب کنند در آن صورت شانس حضور در صدر جدول را دارند به شرطی که کره جنوبی مقابل حریفش پیروز نشود.
در آن سوی میدان، تیم ملی ازبکستان ملقب به گرگ های سفید با ۶ امتیاز صدرنشین گروه A است .بر این اساس ازبک ها قصد دارند از میزبانی خود استفاده کنند و با برد این بازی صدرنشینی خود را تثبیت کنند اما کار سختی مقابل یوزهای ایرانی دارد.
ازبک ها در ۱۳ بازی اخیر خود در سال ۲۰۱۶ فقط در در یک دیدار تدارکاتی مقابل کانادا شکست خوردند و ۱۲ دیدار را با برد پشت سر گذاشتند. 
در آن سوی میدان هم تیم ملی ایران از بازی دور برگشت مقدماتی جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل مقابل ازبکستان در هیچ بازی شکست نخورده است و باید دید این روند شکست ناپذیری در تاشکند هم ادامه می یابد یا نه!
برتری ملی پوشان ایران مقابل ازبک ها
تیم های ملی ایران و ازبکستان تاکنون ۵ بار به مصاف هم رفتند که ۳ برد سهم ایران و یک برد سهم ازبک ها و یک تساوی هم در کارنامه این دو تیم دیده می شود.
نکته دیگر اینکه تیم ملی در دوران مربیگری کی روش سه بار مقابل ازبکستان قرار گرفته است که دو بازی در تورنمت انتخابی جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل و یک بازی دوستانه بوده است که حاصل آن دو پیروزی و یک شکست بود.
لوبانف دروازه بان ازبکستان فصل گذشته در پرسپولیس حضور داشت و شناخت خوبی از بازیکنان ایرانی دارد و این موضوع کار را برای ملی پوشان سخت می کند. 
تقابل تفکرات کی روش و بابایان سرمربیان دو تیم به جذابیت این بازی می افزاید. 
بنجامین ویلیامز داور جنجالی ایران و عراق قضاوت این بازی را برعهده دارد. 
به هر حال باید دید شاگردان کی روش می توانند صدر نشینی را از ازبک ها پس بگیرند یا نه!

منبع نوشته :yjc-chichicity news

مطالب مرتبط:

اولین مولتی نیوز ایران اخبار روز ،زیبای، تکنولوژی،دانلود اهنگ،فیلم،سرگرمی،ورزشی