حیدر عبادی به طور رسمی در موصل اعلام پیروزی کرد+تصاویر و توییت

به نقل از تلویزیون دولتی عراق، حیدر عبادی نخست وزیر و فرمانده کل نیروهای مسلح عراق در بیانیه ای تاریخی، آزادی کامل موصل از چنگال تروریست های داعش را اعلام کرد.

وی با حضور در مقر فرماندهی نیروهای مقابله با تروریسم در مرکز شهر موصل، بیانیه پیروزی را قرائت کرد.

حیدر عبادی به طور رسمی در موصل اعلام پیروزی کردحیدر عبادی به طور رسمی در موصل اعلام پیروزی کرد

حیدر عبادی به طور رسمی در موصل اعلام پیروزی کرد

دفتر رسانه ای نخست وزیر عراق نیز در پیامی توییتری اعلام کرد حیدر عبادی نخست وزیر عراق پیروزی بر داعش را در موصل اعلام کرده است.

نخست وزیر عراق شکست کامل گروهک تکفیری صهیونیستی داعش را در موصل به مردم و مرجعیت دینی عراق تبریک گفت و از اقدامات و فتواهای آیت‌الله سید علی سیستانی، رهبر شیعیان عراق تقدیر و تشکر کرد.

وی افزود: از همه کشورهایی که در کنار عراق در جنگ با داعش ایستادند، تشکر می کنم.

عبادی همچنین خاطرنشان کرد پیروزی بزرگ عراق را رزمندگان قهرمان و شهدا و مجروحان رقم زدند.

نخست وزیر عراق افزود: همانگونه که در جنگ با داعش متحد شدیم، باید در بازسازی مناطق تخریب شده از جمله شهر موصل نیز متحد شویم.

عبادی تصریح کرد از قلب موصل آزاد شده همراه با فداکاری های ملت عراق پیروزی نهایی را اعلام می کنم.عراقی ها با وحدت خود همه توطئه های دشمنان را از بین بردند.

وی افزود: ما توانستیم علیه این گروه زشت تروریستی پیروز شویم و آن را به زباله دان تاریخ بفرستیم. باید عراقی ها به این مسئله افتخار کنند که عملیات آزاد‌سازی موصل با برنامه ریزی و اجرای نیروهای عراقی صورت گرفته است.

فرمانده کل نیروهای مسلح عراق گفت: ما تلاش بیشتری برای پاکسازی اراضی باقی مانده عراق از دست تروریست های داعشی در پیش رو داریم.

همچنین ستاد فرماندهی مشترک عملیات در عراق، تازه‌ ترین نقشه موصل را پس از آزادی این شهر منتشر کرد.

حیدر عبادی به طور رسمی در موصل اعلام پیروزی کرد

 همچنین ائتلاف موسوم به ضد داعش به رهبری آمریکا، آزادی کامل موصل از سلطه گروه تروریستی داعش را اعلام کرد و این پیروزی را به ملت عراق تبریک گفت.

حیدرعبادی همچنین در پیامی توییتری نوشت: از موصل قدیم، آزادی موصل را اعلام نموده و ایثارگری‌های قهرمانانه نیروهای مسلح ‌مان و خانواده‌های آنها را به یاد می‌آوریم.

 حیدر عبادی به طور رسمی در موصل اعلام پیروزی کرد+تصاویر و توییت

منبع نوشته :yjc - chichicity

مطالب مرتبط:

اولین مولتی نیوز ایران اخبار روز ،زیبای، تکنولوژی،دانلود اهنگ،فیلم،سرگرمی،ورزشی