سلبریتی‌های زن در جشنواره فجر چگونه لباس پوشیدند؟

 بی‌شک یکی از بخش‌های جذاب و حاشیه‌ای هر جشنواره‌ای خصوصا جشنواره‌های فیلم و موسیقی، توجه به نوع انتخاب پوشش و لباس هنرمندان حاضر در آن است. به بهانه سی و پنجمین جشنواره ی فیلم فجر که این روزها در کشورمان در حال برگزاری است، مریم خسروی طراح پارچه و لباس، نگاهی کوتاه داشته است به لباس‌های چند تن از بازیگران حاضر در این جشنواره. در ادامه با چی چی سیتی همراه باشید.

 

نگار جواهریان                                          

نگار جواهریان                                                                                 

یک پوشش کاملا غیررسمی. با این‌که در نظر اول هماهنگی رنگ‌هایی با پایه‌ی زرد و آبی و رنگ مکمل‌شان، سبز، چشم نواز به نظر می‌آیند اما شکل پوشش به شدت نامرتب است. آستین‌های تا شده و چروک‌خورده و حتی نحوه سرکردن شال همگی نشان‌دهنده‌ی این نامرتبی است. ست کردن کیف زیبای دستی و بازی رنگی آن با لباس‌ها هم از نظر بصری کمکی به این پوشش نامرتب نمی‌کند.  

آزاده صمدی 

آزاده صمدی

گره زدن شال شاید آخرین چیزی باشد که به آن فکر کنیم ولی می‌توان دید که یک گره خلاقانه و زیبا تا چه حد به زیباتر شدن پوشش ما کمک می‌کند و از یک عنصر مجزا به یک عنصر کاملا هماهنگ با سایر لباس‌ها تبدیل می‌شود. استفاده از خز در پالتو، جلوه‌ای کاملا مدرن به آن بخشیده است. رنگ زرد خز یقه اگر چه در کنار رنگ‌های خنثی بسیار به چشم می‌آید ولی از طرفی به دلیل شکل طراحی و این تضاد شدید یک عنصر مجزا و منفک از باقی لباس به نظر می‌رسد.

 

هدی زین‌العابدین

هدی زین العابدین

. یک ترکیب شیک و زیبا. پارچه ی مخمل و براق آبی تیره جلوه‌ای کاملا رسمی به لباس بخشیده است و طراحی‌های سرآستین و سرشانه‌ها و انتخاب منجوق برای از کار در آوردن طرح‌ها بر رسمیت لباس به شدت می‌افزاید. رنگ قرمز برای منجوق‌ها بسیار هوشمندانه انتخاب شده است و در کنار رنگ‌های نسبتا سرد و خنثی لباس را از ملالت‌آور بودن می‌رهاند. انتخاب کیف دستی و شال تیره و ساده با تحت تاثیر قرار ندادن این مانتوی زیبا اجازه‌ی بهتر دیدن شدن آن را به بیننده می‌دهد.

 

لیلا حاتمی

لیلا حاتمی

مسلما استفاده از دوخت‌های سنتی روی لباس‌ها – به شرطی که از رنگ و طرح درست استفاده شود – می‌تواند یک ترکیب دلنشین و زیبا ارائه کند. اگرچه سوزن دوزی‌ها بر روی این مانتو به خودی خود کاملا زیباست، شلوغی و درهم‌فشردگی و همچنین نوع ترکیب رنگی اجازه‌ی انتخاب آن را به عنوان یک لباس زیبا نمی‌دهد. شاید اگر از این سوزن‌دوزی‌ها در نقاط محدودی مانند سرآستین یا حاشیه‌ی پایینی به شکل طراحی شده و با یک هارمونی رنگی استفاده می‌شد می‌توانست ترکیب بهتر و حتی دوست داشتنی‌ای ارائه کند. به هر روی انتخاب سایر لباس‌ها به رنگ مشکی و ساده، انتخاب مناسبی در کنار این تنوع رنگی است.

 

هستی مهدوی فر

هستی مهدوی فر

یک ترکیب ناهماهنگ و نامتجانس از متریال‌های مختلف. اگرچه مسلما بهره بردن از خلاقیت در کنار هم قرار دادن متریال‌های گوناگون می‌تواند طرح‌های جدید و مدرنی را پدید آورد، ولی این موضوع لزوما همیشه به نتایج مثبت منجر نمی‌شود. کنار هم قرارگیری چرم، خز، بافت، پارچه و حتی فلزی که در ساخت بند کیف از آن استفاده شده است آنچنان سردرگم می‌نماید که از لحاظ بصری به سختی می‌توان ارتباطی میان آنها برقرار کرد و با اینکه ترکیب رنگی ساده و بی عیب است، ترکیب کلی به هیچ عنوان زیبا و دلنشین نیست.

 

بهاره کیان افشار 

بهاره کیان افشار

مسلما چیزی که اول از همه جلب توجه می‌کند کت خز مصنوعی به رنگ قهوه ای و خاکستری است. یک کت متفاوت و البته زیبا. انتخاب این دو رنگ و نحوه‌ی خلاقانه‌ی قرارگیری آن‌ها در کنار هم را می‌توان از عوامل زیبایی آن دانست. کیف خاکستری رنگ که به خوبی با این کت مدرن هماهنگ است به حفظ تعادل بصری رنگ‌های تیره و روشن در کل این پوشش کمک می‌کند.

 

هانیه توسلی

هانیه توسلی

انتخاب کیف و بوت چرمی به رنگ قهوه ای شاید در نگاه اول بسیار تکراری به نظر برسد ولی مطمئنا رنگ قهوه‌ای از شیک‌ترین رنگ‌ها برای چرم به شمار می‌آید و زیبایی آن را دوچندان می‌کند. ست پالتو و بوت – بخصوص بوت‌های پاشنه‌دار – برای زمستان یک ست کاملا رسمی و شیک است. همه چیز در عین سادگی کاملا هماهنگ، مرتب و متناسب به چشم می‌آید.

مطالب مرتبط:

اولین مولتی نیوز ایران اخبار روز ،زیبای، تکنولوژی،دانلود اهنگ،فیلم،سرگرمی،ورزشی