ممنوعیت های عجیب وغریب سرمربیان فوتبال برای شاگردانشان!

بسیاری از افراد هستندکه دل نگرانی ها ووسواس بیشتری درمقابل کارهایشان دارند وبا دقت و ریزبینی فراوانی کارهایشان را انجام می دهند. برخی از سرمربیان دنیای فوتبال هم از این قضیه مستثنی نیستند و با نکته سنجی و سخت گیری فراوانی رفتارهای شاگردانشان را زیر ذره بین می گیرند. برخی از این افراد هم قوانین  و باید و نبایدهای عجیبی را در رختکن تیم وضع می کنند تا بدین ترتیب بتوانند بازیکنانشان را تحت کنترل داشته باشند. دراینجا قصد داریم تا شما را با برخی از این ممنوعیت های عجیب و جالب توجه آشنا کنیم:

الکس فرگوسن

۱- الکس فرگوسن و ممنوعیت پوشیدن کفشهای رنگی:

سرالکس فرگوسن سرمربی موفق و اسبق باشگاه منچستریونایتد در سال ۲۰۱۰ تصمیم عجیبی گرفت و به بازیکنان تیم پایه ای منچستریونایتد اعلام کردکه باید همگی کفش های فوتبال مشکی رنگی به پا کنند؛ تا زمانی که پس از طی مراحل رشد و پیشرفت به تیم اصلی این باشگاه برسند.

دیوید مویس

۲- دیوید مویس : چیپس خوردن ممنوع

دیوید مویس که برای مدت کوتاهی جانشین سرالکس فرگوسن در باشگاه منچستریونایتد شد، یک رسم و عادت همیشگی در میان بازیکنان این تیم را ممنوع اعلام کرد: خوردن چیپسهای کم چرب، ساعاتی قبل از برگزاری مسابقه! در آن زمان ریو فردیناند، بازیکن سابق منچستریونایتد این تصمیم را تصمیمی جنجالی و غیرحرفه ای عنوان کرد.

آرسن ونگر

۳- آرسن ونگر و دشمنی با شکلات مارس: 

آرسن ونگر سرمربی فرانسوی آرسنال در اواسط دهه ۱۹۹۰، خوردن شکلات مارس و سیگار کشیدن بازیکنان قبل از برگزاری بازی های تیم را ممنوع اعلام کرد.

ریموند دومنک

۴- ریموند دومنک و ممنوع اعلام کردن استفاده از سمبل عقرب ماه تولد:

این سرمربی فرانسوی با استفاده ازعلم ستاره شناسی، لیست بازیکنان فراخوانده شده به اردوی تیم ملی فرانسه را اعلام می کرد. او بر این باور بود که استفاده از متولدین ماه لئو(شیر) برای خط دفاع گزینه مناسبی نیست و اعتقاد داشت که متولدین ماه عقرب، تاثیری منفی برروی تیم دارند و همینگونه شد که روبرت پیرس مجبور شد تا برای همیشه با فوتبال ملی خداحافظی کند.

 راموس

۵- دشمنی خوانده راموس با کیکهای جافا:

خوانده راموس سرمربی سرشناس اسپانیایی، خوردن کیکهای جافا که رویشان با لایه ای شکلات پوشیده شده و در داخلش شیره پرتغال یا میوه های دیگر بود را برای بازیکنان تاتنهام ممنوع اعلام کرد. بازیکنان این تیم عادت داشتند تا بعد از جلسات تمرینی، مک دونالد می خوردند و خوانده راموس شاگردانش را مجبور به ترک این عادت کرد.

نیل انون

۶- نیل لنون کلاه های بافتنی را ممنوع کرد:

«نمی خواهم بازیکنانم با کلاه تمرین کنند. چون نمی توان مسابقات فوتبال را با کلاهی برسر دنبال کرد». این صحبتهای نیل لنون در زمان مربیگری اش در بولتون بود و او بدین ترتیب استفاده از کلاه های بافتنی را در تمرینات تیمش ممنوع اعلام کرد.

تراپاتونی

۷- تراپاتونی و ممنوعیت خوردن قارچ: 

این سرمربی ایتالیایی در هنگام هدایت تیم ملی ایرلند، اعلام کرد که اگر بازیکنانش شب قبل از بازی قارچ بخورند، در هنگام برگزاری مسابقه دل درد می گیرند وبرای همین خوردن قارچ را ممنوع کرد.

پائولو دی کانیو

۸- پائولو دی کانیو و لیستی بلندبالا:

این سرمربی فوتبال عقاید عجیب و غریبی دارد و از همین رو در زمان حضور روی نیمکت مربیگری ساندرلند، لیستی بلندبالا از چیزهای ممنوعه را برای شاگردانش اعلام کرد. او خوردن قهوه، سس کچاپ، سس مایونز، نوشیدنی های گازدار، استفاده ازیخ ، استفاده از تلفن همراه، مصرف آدامس، غیبت کردن و آواز خواندن زیر دوش را برای بازیکنانش ممنوع کرد. همین رفتارهای عجیب باعث شد تا کمتر از ۵ ماه بعد از سمتش برکنار شود.

مطالب مرتبط:

اولین مولتی نیوز ایران اخبار روز ،زیبای، تکنولوژی،دانلود اهنگ،فیلم،سرگرمی،ورزشی