ساخت کاریزما قسمت چهارم : [ چطور باید لباس بپوشیم تا موفق شویم؟ ]

ساخت کاریزما قسمت چهارم : [ چطور باید لباس بپوشیم تا موفق شویم؟ ]

برای خواندن “۲۴ روش فوق حرفه ای برای نفوذ در دیگران [قسمت سوم]

چه بخواهید، چه نخواهید، لباس های شما در حال برقراری ارتباط با دیگران است؛ به علاوه، تاثر جدی بر روی قابلیت های شما در راه موفقیت تان دارد
دارلین پرایس، بنیانگذار موسسه !Well Said و نویسنده کتاب “ارائه ها و ارتباطاتی که نتیجه بخش اند” در کتابش می نویسند :
“بیایید رودربایستی را کنار بگذاریم… واقع بین باشیم؛ در تصویر بزرگ واقعیت، هرآنچه به تن میکنید، نه مشخص کننده شخصیت واقعی شماست، نه آنکه ارزش شما را به عنوان یک انسان مشخص میکند… در واقع، در دنیای بی تعارف واقعیت، مردم ما را اکثر اوقات با لباس هایی که می پوشیم قضاوت میکنند، بله حتی شما دیگران را ابتدا قبل از آشنایی با شخصیت آنها ،آنها را از روی لباس هایی که می پوشند قضاوت میکنید.”
حق با پرایس است.
مردم قبل از اینکه با شخصیت واقعی ما آشنا شوند، در واقع شخصیتی که ارائه میکنیم، ابتدا ما را همانطور که در مقابل آنها ظاهر میشویم قضاوت میکنند، مخصوصا در محل کار، قرارهای ملاقات و مکان هایی که قضاوت طرف مقابلتان نقش عمده ای در موفقیت شما در آن وضعیت دارد.
تحقیقات نشان داده طرزلباس پوشیدن شما نقش عمده ای در به جلوه دادن موفقیت مالی، اعتبار شخصیتی، اعتماد ،هوش و ذکاوت و صلاحیت شما در استخدام یا ترفیع دارد.
و دقیقا به خاطر اینکه دیگران معمولا هرآنچه را می بینند باور میکنند، نه هرآنچه را میگویید؛ لباس های شما در حال تصویر کردن شما در ذهن دیگران است و این تصویر میتواند به نفع شما باشد و یا به ضرر شما. شما بعد از خواندن این مقاله در می یابید چطور این تصویر را دستکاری کنید تا به نفع شما عمل کند.
مدیران شرکت ها برتر، ترجیح میدهند کارمندانی خوش تیپ (خوش لباس و مرتب) همراه با مهارت ها ارتباطی داشته باشند تا کارمندانی با علم و استعداد خاص در تخصصی اما فاقد مهارت های ارتباطی و آگاهی از نحوه صحیح پوشش.
 
 
 
حتی مشتریان، فروشندگان خوش تیپ را بیشتر ترجیح میدهند تا افراد عادی؛ زیرا در باطن تصور میکنند این فرد به خودش احترام میگذارد زیرا ظاهرش مرتب است پس ما هم باید به او و به صحبت هایش احترام بگذاریم.
اما شما در این مقاله قرار است چه چیزهایی یاد بگیرید؟
•    آداب صحیح لباس پوشیدن کدامند؟
•    چه لباس هایی را باید در چه محل های بپوشیم؟
•    در ملاقات های مهم با لباس های خیلی رسمی ظاهر شویم؟ یا عادی اما مرتب؟
•    چه لباس هایی را هرگز نپوشیم؟
•    چه لباس هایی را حتما بخریم؟
•    چطور لباس بپوشیم تا مخاطب ما احساس خوبی نسبت به ما داشته باشد؟
•    پوست تن ما چقدر باید معلوم باشد؟ چرا؟
•    پیراهن، کت، شلوار و … باید چه ویژگی هایی داشته باشد تا بخریم؟
•    ۶ اصل صحیح لباس پوشیدن کدامند؟
و … نکات مهم دیگر که به شما کمک میکند تصویر یک فرد باوقار و با شخصیت را در ذهن مخاطبتان به تصویر بکشید
 
چطور باید لباس بپوشیم تا موفق شویم؟اصول حرفه ای و نکات طلایی در طرز لباس پوشیدن :
۶ اصل و نکته اولیه طرز لباس پوشیدن :
نکته شماره ۱ :
هرگز لباس کثیف نپوشید. بله ،هرگز. حتی یک لک کوچک در قسمت زیرین پیراهن شما که تصور میکنید معلوم نیست و کسی متوجه آن نمیشود، به خوبی در برابر دیدگان نقادانه مردم به چشم می آید و همان لکه کوچک میتواند تمام شخصیت شما را لکه دار کند.
اگر تصور میکنید لباس تان تمیز است فقط کمی جزیی کثیف شده که دفعه بعد حتما آنرا می شویید، سخت در اشتباهید… هرگز این ریسک را نکنید. زیرا در برابر دیگران فردی بی نزاکت و سهل انگار به نظر میرسید.
نکته شماره ۲ :
سعی کنید پوست تن تان کمتر معلوم باشد. تصور نکنید پوست تن شما به هر میزان معلوم باشد شما را جذاب تر نشان خواهد داد. این اشتباه در مذاکرات و ملاقات تجاری بیشتر به چشم می آید. نباید لباس های کوتاه، باز و نازک بپوشید. برای خانم ها روسری آنها و آستین مانتوی آنها نقش بسزایی دارد و برای آقایان قد شلوار و یقه ی پیراهن.
نکته شماره ۳ :
لباس های چروک نپوشید. اگر لباس تان از فیلتر شماره ۱ (کثیف نباشد) گذشته، باید از فیلتر شماره ۳ (چروک نباشد) نیز بگذرد. آقایانی که در ملاقات های رسمی، شلوارهای می پوشند که ۲ روز پیش به تن داشتند و خط اُتو-ی آن محو شده و یا پیراهنی پوشیده اند که در قسمت هایی چروک مشاهده میشود، شدیدا باعث خدشه دار شدن تصویرشان در ذهن دیگران میشود.
نکته شماره ۴ :
لباس هایی بپوشید که دقیقا فیت تن شماست. مدیران و تجار بزرگ هرگز از فروشگاه های معتبر و برند های معروف لباس نمی خرند، زیرا آنها خیاط مخصوص خودشان را دارند که لباس های دقیقا به اندازه خودشان برایشان تهیه میکنند. شما اگر فعلا قادر به داشتن یک خیاط مخصوص نیستید، بهتر است در انتخاب لباس همیشه لباس هایی را انتخاب کنید که دقیقا فیت تن شما باشد، دقیقا اندازه شما.
برای پیراهن، باید قسمت دوخت آستین با تنه پیراهن، دقیقا بر روی شانه های شما قرار بگیرد نه بلند تر بر روی آستین، نه کوتاه تر باشد.
شلوار هایتان نباید گشاد باشند، فاق آنها نباید زیاد بلند یا کوتاه باشد.
آستین کت شما باید کوتاه تر از قد تنه ی کت باشد. قد آستین کت باید کوتاه تر از قد آستین پیراهن باشد.
نکته شماره ۵ :
همیشه لباس عرف بپوشید. هر مکانی هنجار خودش را دارد. شما نمیتوانید در مهمانی های دوستانه تان لباس رسمی بپوشید و یا در جلسات رسمی تی شرت بپوشید چون هوا گرم است ! باید عرف و هنجار هر اجتماع و مکان را بدانید. برای مثال، در ملاقات های خیلی رسمی، لباس های تیره بیشتر عرف است. کفش های مشکی و رسمی برای آقایان.
برای خانم ها کفش های جلو بسته، پاشنه ۳ سانت و انتهای روسری داخل روپوش.
نکته شماره ۶ :
زیرو آلات و کفش های صحیح بپوشید. هرگز از زیورآلات پر زرق و برق استفاده نکنید. کفش های راحتی بخرید و اگر میخواهید آرایش داشته باشید، بیش از اندازه نباشد.
 
برای تاثیرگذاری بیشتر، حرفه ای به نظر رسیدن و زدودن تصویر فردی ناوارد در کار، ابتدا باید تاثیر ابتدایی را مد نظر قرار دهید، یعنی طرزلباس پوشیدنتان را، افرادی که به خوبی از این مهارت آگاهی دارند، به راحتی اولین تاثیر و تصویر را از خودشان در ذهن طرف مقابل مثبت برجا میگذارند.
در ادامه برخی نکات تکمیلی دیگر را میخوانید که رعایت نکردن آنها میتواند در تصویری از شما در ذهن طرف مقابل تاثیربگذارد :
•    هرگز هنگام فروش لباس های تنگ و بسته نپوشید. برای مثال لباس های یقه اسکی و …
•    کفش های رسمی نباید نوک تیز باشند، سعی کنید کفشی را انتخاب کنید که جلوی آن کمی گرد باشد.
•    هرگز جوراب سفید با کفش و کت شلوار تیره نپوشید.
•    ساعت فراموش نشود، در ملاقات های تجاری و رسمی، از ساعت های عقربه ای استفاده کنید.
•    اگر فردی با اضافه وزن هستید پیراهن های با طرح ها راه راه عمودی بپوشید و اگر لاغر هستید چارخونه.
•    از پیراهن های طرح دارد در ملاقات های تجاری استفاده نکنید.
•    طرح پیراهن (راه راه یا چارخانه) باید با طرح کت هماهنگ باشد.

 
در ادامه همراه ما باشید با ” مهارتی که همیشه بدنبالش بودید : خواندن افکار دیگران 

مطالب مرتبط:

اولین مولتی نیوز ایران اخبار روز ،زیبای، تکنولوژی،دانلود اهنگ،فیلم،سرگرمی،ورزشی