۱۳ کاربرد وازلین که فکرش را نمی کردید

۱۳ کاربرد وازلین که فکرش را نمی کردید

وازلین محصولی است که قیمت کمی داشته اما کاربردهای بسیار زیادی دارد. از نرم کردن دست‌ها در فصل زمستان گرفته تا استفاده از آن در داخل سر پیچ لامپ برای جلوگیری از چسبیدن. در ادامه با ما همراه باشید تا ۱۳ کاربرد جالب دیگر وازلین را باهم بخوانیم.

 

۱- ماندگار کردن عطر

کاربرد وازلین

 

مرطوب کردن پوست باعث ماندگاری بیشتر عطر روی پوست می‌شود. برای این منظور کمی وازلین را روی نبض خود زده و سپس روی آن عطر بزنید.

 

۲- نرم کردن موها

کاربرد وازلین

 

می‌توانید از وازلین برای از بین بردن وز مو و خشکی پایین موها استفاده کرد همچنین اگر ابروهایتان حالت نمی‌گیرند می‌توانید از وازلین برای ثابت کردن آن‌ها استفاده کنید.

 

۳- استفاده به عنوان هایلایتر

کاربرد وازلین

 

مقداری وازلین را روی قسمت‌های برآمده صورت بزنید تا حالت مرطوب و درخشان پیدا کند.

 

۴- پاک کردن لکه آرایش از روی لباس

کاربرد وازلین

 

وازلین می‌تواند به راحتی لکه آرایش را از روی لباس، بالش، پتو و ملافه مرطوب پاک کند.

 

۵- داشتن مانیکور زیباتر

کاربرد وازلین

 

مقداری وازلین را روی پوست اطراف ناخن بزنید تا اگر هنگام لاک زدن اشتباهی آن نواحی رنگی شد بتوانید به راحتی آن‌ها را پاک کنید.

 

۶- نرم کردن پوست خشک

کاربرد وازلین

 

وازلین را روی نواحی خشک و ترک خورده پاشنه پا یا آرنج بزنید. سپس روی آن جوراب پوشیده و بخوابید. هنگامی که بیدار شدید متوجه خواهید شد که خشکی و ترک آن کاملا درمان شده و پوستتان به خوبی مرطوب شده است. 

 

۷- گسترش دادن لوازم آرایش

کاربرد وازلین

 

هر رنگ از محصولی که دوست دارید را می‌توانید به راحتی با استفاده از وازلین به صورت سایه چشم یا رژگونه استفاده کنید. همچنین با همین روش می‌توانید یک مرطوب کننده لب به رنگ دلخواه خود داشته باشید.

 

۸- داشتن ریمل بدون نقص

کاربرد وازلین

 

قبل از استفاده از ریمل مقداری وازلین به مژه‌های خود بزنید تا مژه‌هایتان تیره‌تر و براق‌تر شوند. همچنین می‌توانید از آن به عنوان حالت دهنده مژه نیز استفاده کنید.

 

۹- پولیش کفش

کاربرد وازلین

 

کفش، کیف یا هر محصول چرمی دیگری که دچار فرسایش شده و نیاز به پولیش دارد را می‌توانید به راحتی با استفاده از پولیش مثل روز اولش کنید.

 

۱۰- بهترین برنزه کننده مصنوعی

کاربرد وازلین

 

قبل از استفاده از کرم‌های برنزه کننده مقداری وازلین را به آن نواحی بزنید تا کرم، بهتر روی پوستتان بنشیند و پخش شود. همچنین قبل از رنگ کردن مو روی مرز بین مو و پوست صورتتان وازلین بزنید تا آثار رنگ آسان‌تر پاک شوند.

 

۱۱- پاک کننده آرایش چشم

کاربرد وازلین

 

محصولات پاک کننده آرایش گران هستند و ممکن است برای چشم مضر باشند. اما وازلین ارزان بوده و ریمل، سایه و خط چشم را به آسانی پاک می‌کند همچنین آثار چسب به جا مانده از مژه مصنوعی را نیز به خوبی از بین می‌برد.

 

۱۲- کمک به گذاشتن گوشواره

کاربرد وازلین

 

اگر برای مدت طولانی گوشواره نیندازید ممکن است سوراخ گوشتان بسته شود. بنابراین روی نرمی گوشتان مقداری وازلین بزنید تا راحت‌تر و بدون درد کمتری بتوانید گوشواره بگذارید. همچنین برای خارج کردن حلقه‌های گیر کرده در انگشت نیز می‌توانید از وازلین استفاده کنید.

 

۱۳- ساخت اسکراب خانگی

کاربرد وازلین

 

اگر لب‌هایتان خشک می‌شوند یا ترک می‌خورند مقدار شکر را به وازلین اضافه کنید تا اسکراب مخصوص خود را داشته باشید. همچنین می‌توانید آن را با نمک دریایی ترکیب کرده و قبل از حمام استفاده کنید تا از مزایای مرطوب کنندگی آن بهره‌مند شوید.

مطالب مرتبط:

اولین مولتی نیوز ایران اخبار روز ،زیبای، تکنولوژی،دانلود اهنگ،فیلم،سرگرمی،ورزشی