Header
Header
Header

۲۴ روش فوق حرفه ای برای نفوذ در دیگران [قسمت سوم]

۲۴ روش فوق حرفه ای برای نفوذ در دیگران [قسمت سوم]

برای خواندن قسمت قبل کلیک کنید

تکنیک شماره ۱۷ :
سیر قهقرایی را جستجو کنید. مهم نیست چه رابطه ای با چه شخصی میخواهید برقرار کنید، مهم این است که این شخص قبلا چنین ارتباطات موفقیت آمیزی داشته است که از راضی است. کار شما این است که بدنبال این روابط گذشته شخص و دلایل موفقیت آمیز آن رابطه باشید و دقیقا همان کارها را تکرار کنید.
برای مثال میخواهید افزایش حقوق بگیرید؟
شاید رئیس تان چندبار لابلای صحبت هایش از کارمندی قدیمی سخن گفته که علاقه زیادی به او داشت و حتی چندین بار داوطلبانه مبلغ حقوق –اش را افزایش داده است… چرا؟ از رئیس تان غیر مستقیم دلایل آنرا بپرسید، شاید فقط به خاطر اینکه همیشه “چشم آقای رئیس” میگفت باعث میشد رئیس شما از او خوشش بیاید… به همین سادگی !
تکنیک شماره ۱۸ :
تابو زُدایی کنید. حتی صحیح و اخلاقی ترین انسان ها نیز دارای حس کنجکاوی به سیب سرخ ممنوع دارند. این صفت کنجکاوی میتواند یک ابزار خوب در دست شما باشد. نیاز نیست کاری غیر اخلاقی و خلاف قوانین انجام دهید تا حس کنجکاوی طرف مقابلتان را برانگیزید. بلکه به سادگی، فقط با گفتن “معامله خیلی خوبی کردی فقط به هیچکس راجع به آن چیزی نگی تا بازار ما خراب نشه…” به سادگی میتوانید معامله و مذاکره تان را تبدیل به یک معامله شگفت انگیز و رویایی کنید.
 
تکنیک شماره ۱۹ :
اهدافی والاتر از اهداف فعلی داشته باشید. اگر تنها هدف شما خرید مشتری باشد و یا استخدام در شرکت  و یا خرید با بهترین قیمت و … شما یک بازنده خواهید بود؛ حداقل نزد طرف مقابلتان.
شما باید هدفی والاتر از هدف فعلی تان داشته باشید و از هدف فعلی تان تنها به منظور رسیدن به هدف اصلیتان استفاده کنید (و یا حداقل اینچنین وانمود کنید)
برای مثال، فروشنده ای که با کمال صداقت به مشتری میگوید ۲۰% درآمد فروشش را باید به موسسه خیریه بدهد، به مراتب موفق تر از فروشنده ای است که فقط میخواهد محصولش را بفروشد و مشتری به چشم یک کیف پول می بیند. شما باید کاری کنید، که قبول درخواست شما از طرف شخص مقابلتان، باعث شود طرف مقابلتان احساس کند کاری مفید و اخلاقی برای خودش و جهان اطرافش انجام داده.
 
تکنیک شماره ۲۰ :
لذت و درد را با هم تلفیق کنید. در کسب و کار یعنی شما نباید همیشه خوب باشید. زیرا باعث میشود هدف مورد نظرتان به شما شک کند  و یا احساس کند کاسه ای زیر نیم کاسه است و درحال نقش بازی کردن هستید تا کارتان پیش برود.
در چنین مواردی، سعی کنید همیشه خوب نباشید. بعضی اوقات اصلا خودتان را برای ادامه مذاکره بی تمایل نشان دهید. حتی شده ناراحت شوید و ناراحتی تان را ابراز کنید.
 
تکنیک شماره ۲۱ :
فرصتی مجدد خلق کنید و در اختیارشان بگذارید. زمانی که طرف مقابلتان طبق خواسته شما عمل کرد و نسبت به شما و همکاری با شما ابراز علاقه کرد نوبت به اجرای تکنیک شماره ۲۱ است، یعنی برگشت به سر پله اول تا دوباره طرف مقابلتان سعی کند شما را بدست آورد.
اگر در مصاحبه شغلی قبول شدید و رئیس شما از شما راضی است، بهتر از پیشنهاد سوری استفاء-ای به رئیس تان بدهید و اعلام کنید شاید از این شرکت بروید… حتی اگر واقعا نمیخواهید این کار را بکنید.
 
تکنیک شماره ۲۲ :
ظاهر زیبا ، باطن زیبا. به طور جدی به خودتان برسید. سر و وضع تان را مرتب کنید، میزان وزن تان را متعادل کنید و همیشه آراسته و خوش پوش ظاهر شوید. طوری وانمود کنید که در هر شرایطی به خودتان احترام میگذارید و به سر و وضع تان میرسید.
این تکنیک باعث میشود طرف مقابل ابتدا جذب آراستگی و خوش پوشی شما شود و در قدم بعدی احترامی خاص نسبت به شما داشته باشد زیرا میداند شما خودتان به خودتان احترام میگذارید.
 
تکنیک شماره ۲۳ :
یک پایان آرتیستی داشته باشید. زمانی که هدف مورد نظر به قلاب طمعه گیر کرد، زمان آن است که خیلی قاطع، حرفه و تمرین شده، به چشمان طرف مقابلتان نگاه کنید و خواسته اصلی تان را اعلام کنید.
زمانی که طرف مقابلتان واقع به شما و شخصیت شما علاقه مند شد و توانستید به درون فرد نفوذ کنید، نباید با یک پایان ضعیف کار را خراب کنید. از پیش باید چند ده بار نحوه اعلام خواسته نهایی تان را تمرین کنید تا قدرتمند و مانند یک بازیگر سینما غرق شده در نقش از پیش تمرین شده ،خواسته تان را اعلام کنید.
 
تکنیک شماره ۲۴ :
از اثر ثانویه آگاه باشید. از تمام تکنیک های فوق استفاده نکنید. فقط چند مورد را برای هر شخص استفاده کنید و این تکنیک ها را برای استفاده مثبت آن به کار ببرید، زیرا اگر در طرف سکه این تکنیک ها از آنها استفاده کنید نه تنها کارتان پیش نمیروند، بلکه شما را یک فرد حقه باز تصور خواهند کرد.

با ما در ادامه با “چطور باید لباس بپوشیم تا موفق شویم؟” همراه باشید.
 

مطالب مرتبط:

اولین مولتی نیوز ایران اخبار روز ،زیبای، تکنولوژی،دانلود اهنگ،فیلم،سرگرمی،ورزشی